BIG LOVE (BMW) | 95 x 150 cm

Jungtinės Karalystės lietuviai, kaip ir britai, itin mėgsta puikuotis specialiai jų automobiliams pagamintais numeriais. Ir nešvankiais, ir patriotiškais žodžiais padabintas transporto priemones neretai puošia ir tautinė atributika, pavyzdžiui, trispalvė ar Vytis. Toks patriotiškumas emigrantams gali atsieiti nepigiai, tačiau lietuviškiems (ar rusiškiems) keikūnams nuobaudos negresia.
Šalies valdžia dar pernai paskelbė 46 puslapių sąrašą, į kurį įtrauktos draudžiamos skaičių ir raidžių kombinacijos ant automobilių numerių. Nuspręsta, kad keiksmažodžiai, religiniai terminai, necenzūriniai žodžiai, intymių kūno dalių pavadinimai ir panašūs terminai ant automobilio numerių lentelės žeidžia aplinkinius, todėl negali būti rodomi viešai. Tiesa, šis kombinacijų draudimas taikomas tik angliškiems ir sąraše esantiems žodžiams, pavyzdžiui, VA61 ANA, BLO3 JOB, I5 LAM, AL14 LAH ir panašiems. Tuo tarpu lietuviai, besipuikuojantys gimtosios kalbos keiksmais ir kitais necenzūriniais numeriais, šį draudimą apeina, mat žodžius primenantys skaičių ir raidžių deriniai nėra britiški, tad pareigūnai jų nesupranta ir nelaiko įžeidžiančiais.
Pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės vairuotojas savo automobilio numeriui negalėtų pasirinkti kombinacijos P15 OFF, reiškiančios tą patį, ką ir lietuvio automobilį „puošiantis“ PI5K NX. Tačiau pastarasis nėra angliškas, todėl į draudžiamų kombinacijų sąrašą nepatenka. Tas pats galioja ir tokiems numeriams, kaip K333 KSE ar P444 DLA.
© 15min.lt. Emigrantų automobilių numeriai Anglijoje: baudos patriotams ir laisvė keikūnams

Akrilas, grafitas ir aliejiniai dažai ant drobės.

Galima užsakyti pageidaujamo dydžio giclée atspaudą (kaina sutartinė)